obuda1A Szociális Munka Napján a kiemelkedő munkát végző szociális munkások, kisgyermeknevelők, családsegítők és hivatali dolgozók áldozatos helytállását köszönte meg Bús Balázs, Óbuda-Békásmegyer polgármestere. Az ünnepségen a városrész vezetője bejelentette, hogy januártól Óbudai Pótlék néven, 30 százalékos ágazati kiegészítést kapnak a szociális szférában dolgozók a kerületben – írja az OrientPress.

Óbuda-Békásmegyer Önkormányzata, illetve Bús Balázs polgármester a Szociális Munka Napja rendezvényen évről évre köszönti az ágazat dolgozóit. Az idei évben is kiosztásra kerültek azok a díjak és elismerések, amelyekkel az önkormányzat vezetősége elismerését és köszönetét fejezi ki a területen dolgozók áldozatos munkájáért.

Bús Balázs polgármester ünnepi beszédében emlékeztetett arra, az ágazat alulfinanszírozottsága miatt a szociális intézmények olyan létszámhiánnyal küzdenek, hogy ez gyakran a kötelező ellátás biztosítását veszélyezteti, ezért bejelentette, hogy az önkormányzat vezetése a január 1-jétől Óbudai Pótlék néven bevezetésre kerülő 30 százalékos bérkiegészítéssel kíván javítani a kerületben segítő szociális dolgozók helyzetén.

A bejelentést követően a díjak kiosztása következett

A 2005-ben alapított Fischer Ágoston Óbudai Szociális Díjat – amelyet azon személyek vagy szervezetek kaphatnak meg, akik Óbuda-Békásmegyer szociális ellátásainak, szolgáltatásainak fejlődéséhez, valamint a hátrányos helyzetű lakosai életminőségének javításához kimagasló teljesítménnyel vagy életművükkel hozzájárultak – 2016. évben a Szent Erzsébet Karitász Szenvedélybeteg-segítő Lelki Központ vehette át. A Lelki Központot a III. kerületben élő szenvedélybetegséggel küzdő személyek segítése, támogatása érdekében kifejtett odaadó munkájáért kapta az elismerést. Óbuda-Békásmegyer Önkormányzat és a Szent Erzsébet Karitász Központ között közel egy évtizede folyamatos az együttműködés.

Ezt követően a polgármesteri dicséretek kiosztása következett, majd az intézményekben dolgozó kollégák munkáját az intézményvezetők is jutalmazták, rendhagyó módon idén először az ünnepi rendezvényen intézményvezetői dicséretek átadására is sor került. Az ünnepség a könnyedebb műfajokat kedvelők örömére, szórakoztató műsorral zárult.