komadiA Vályogvető közfoglalkoztatási mintaprogram keretében nyolc önkormányzati bérház épült az ország egyik leghátrányosabb helyzetű településén, a Hajdú-Bihar megyei Komádiban. Az épületeket Pogácsás Tibor, a Belügyminisztérium önkormányzati államtitkára adta át.

Az új otthonok kialakítását a település szociális bérlakás-helyzete indokolta.

Az egyenként 45 négyzetméter alapterületű házak Komádi Városi Önkormányzata tulajdonában állnak, és nyolc családnak biztosítanak otthont. A vízzel, szennyvízelvezetéssel, elektromos hálózattal és egyedi helyiségfűtéssel ellátott épületek egyszerű nyeregtetős, oromfalas kiképzésűek, építőanyagként a programban előállított vályogtéglát használták.

Azon túl, hogy az új házak javítják a városképet, példaként is szolgálnak az ott élőknek saját lakókörnyezetük rendben tartására.

(Belügyminisztérium)

Az új otthonok kialakítását a település szociális bérlakás-helyzete indokolta.

Az országos Vályogvető közfoglalkoztatási mintaprogram célja, hogy a közfoglalkoztatás keretében olcsó és természetközeli építőanyag felhasználásával önkormányzati bérházak épüljenek az átmenetileg nehéz helyzetben élő családok számára. (Belügyminisztérium