postacKorábban az önkormányzat is besegített, a posta pedig helyettesítéssel oldja meg a létszámhiányt, de a helyettesítő is megbetegedett.

Több mint egy hete nem kaptak semmilyen postai küldeményt a győrújfaluiak, aki pedig bement a postahivatalba, annak kiderült, hogy közben több levele is volt, amit nem kézbesítettek - számolt be az RTL Klub Híradója.

A helyi postahivatal korábban is az önkormányzattól kapott, Nagy Imre Attila polgármester a csatornának elmondta, korábban időszakosan, rövid időre engedélyezte azt, hogy az önkormányzattól egy kolléga besegítsen a levelek kézbesítésébe, de neki amúgy folyamatos munkája van az önkormányzatnál, így ez nem volt állandó megoldás.

A Magyar Posta azt közölte, hogy a létszámhiányt toborzással és célzott hirdetésekkel próbálják megoldani, de ennek ellenére eddig nem sikerült munkavállalót találniuk Győrújfaluba. Ennek ellenére a kézbesítést helyettesítésel oldották meg, de mivel a helyettes megbetegedett, ezért nem kaptak leveleket a helyiek. A posta közlése szerint végül pótolták az elmaradásokat.