rakoczi attilaBékés Megyei Kormányhivatal Hatósági Főosztálya szervezésében tartották meg a nemzetiségi önkormányzati képviselők idei évi pótképzését. A képzésen azok a képviselők vettek részt, akik a korábbi alkalommal nem tudtak megjelenni, illetve azt követően szereztek mandátumot.

A Békés Megyei Kormányhivatal főigazgatója, Rákóczi Attila (képünkön) köszöntőjében elmondta, hogy Békés megye azon megyék közé tartozik, ahol a nemzetiségek már hosszú idő óta jelentős szerepet töltenek be a helyi közösségek életében. Továbbá kiemelte, hogy a szolgáltató állam mentén a kormányhivatal arra törekszik, hogy a törvényességi felhívások és szakmai konzultációk eszközével segítse és támogassa az önkormányzatok feladatellátását. A kormányhivatal támogató partner kíván lenni a nemzetiségi önkormányzatok megerősítésében – mondta a főigazgató.

A képviselők pótképzését, Fodorné Szabó Zsuzsanna a Törvényességi Felügyeleti osztály osztályvezetője, és Bogyó Henrietta törvényességi felügyeleti szakügyintéző tartotta meg a résztvevőknek.

A képzésen tartott előadásokon szó volt például a nemzetiségi önkormányzat működéséről, a képviselő-testület szerveinek szerepéről, a képviselők jogairól és kötelezettségeiről, a nemzetiségi önkormányzatok feladatairól, valamint a törvényességi felügyeleti jogkör tartalmáról.

A képzést követően tanúsítvány kiállítására került sor, mely igazolja a képviselők jogszabályi kötelezettségének teljesítését - áll a tájékoztatásban.

(OrientPress)