pecs2Nemzeti bérlakásprogram, élhető város kialakítását célzó projektek, elektromos autók városi töltőinfrastruktúrájának fejlesztése, a pécsi önkormányzati cégek flottájának elektromos autókra cserélése, elektromos közbringa program folytatása, az okosparkolás kiterjesztése, valós forgalmi adatok alapján dolgozó városi forgalomirányító okosrendszer. Mindezeket felsorolja a pécsi önkormányzat hétfő koradélutáni közleménye, amelyben azt írták, hogy az Európai Unió Helyreállítási Alapjára pályáznak ezekkel a fejlesztési tervekkel.

Pécs fejlesztési elképzeléseivel összhangban lévő, az élhető város kialakítását célzó projektekkel pályázik az Európai Unió Helyreállítási Alapjára a pécsi önkormányzat. A kormány elé kerülő pécsi javaslatcsomag egy önálló javaslatot, a Nemzeti Bérlakásprogram létrehozását is tartalmazza, áll a pécsi önkormányzat által kiadott hétfői sajtóközleményben.

A koronavírus-járvány kedvezőtlen hatásainak és következményeinek kezelésére az Európai Unió vissza nem térítendő támogatást és kedvező fejlesztési hitelt biztosít valamennyi tagország számára. Magyarország a Helyreállítási Alapból összesen mintegy 5900 milliárd forintnyi fejlesztési forráshoz juthat. Magyarország Helyreállítási és Alkalmazkodási Terve 9 komponenst fogalmaz meg, a rendelkezésre álló EU-s forrásokat ezekben a témakörökben tervezik felhasználni, írta hétfőn, sajtóközleményben a pécsi önkormányzat.

A cikk itt folytatódik »