katona_erno_retsag01Tizenegy éve nem veszi fel tiszteletdíját Rétság alpolgármestere, dr. Katona Ernő. Önkormányzati munkája kezdetétől a korábban általa alapított, rétsági székhelyű Kölyöksziget Alapítványnak ajánlja fel éves tiszteletdíját és annak járulékait.

Dr. Katona Ernő az MTI munkatársának elmondta: az alapítvány céljai közé tartozik a gyerekek tehetséggondozása, személyiségfejlesztése, valamint a sérült funkciók fejlesztése, a fogyatékkal élő gyerekek egészségügyi ellátása, rehabilitációja. A Kölyöksziget Alapítvány többek között ruhák, csizmák vásárlásával, rendezvények költségeinek átvállalásával, utazások finanszírozásával segítette a városi Kereplő Néptánc Együttest, utaztatási támogatást adott, illetve anyagilag segítette az általános iskolások rendezvényeit, hozzájárult fogyatékkal élő gyerekek alternatív kezeléséhez és a segédeszközök költségeihez, továbbá gyermekek nevelésével és oktatásával foglalkozók oktatási költségeihez is.

A civilben háziorvosként dolgozó Katona Ernő 2002-től tagja a Nógrád megyei Rétság város önkormányzatának a Fidesz-KDNP képviselőjeként. Az éves felajánlások a költségvetés kiemelt előirányzatait érintik, annak módosításáról döntenie kell a képviselő-testületnek. Rétság önkormányzata áprilisi ülésén hagyta jóvá az idei tiszteletdíj és költségátalány összesen 904 200 forintos átadását a civil szervezet számára.