napfenyA korábbi tervekkel ellentétben nem tudta megtárgyalni Siófok önkormányzatának pénzügyi és tulajdonosi bizottsága az úgynevezett panorámaadóról szóló előterjesztést, mert azt nem előzte meg társadalmi egyeztetés, nem készült hatástanulmány, és a tervezetnek más hiányosságai is voltak – értesült a Sonline.hu.

A bizottság többek között hiányolta, hogy az adórendelet-módosításról a városvezető és a polgármesteri hivatal nem egyeztetett a parti sáv ingatlantulajdonosaival, a siófoki nyaralók közösségének képviselőivel, a helyi civil szervezetekkel, a szállodákkal és vendéglátóhelyekkel.

Mint azt több lap is megírta, Lengyel Róbert, Siófok független polgármestere október közepén kijelentette: fizessen több adót az, akinek az ingatlanja a Balatonig ér, és élvezi a panorámát. Úgy látta, hogy „miközben egyre szűkül a rálátás a gyönyörű balatoni panorámára, a panorámás ingatlanok tulajdonosai ugyanannyi helyi adót fizetnek, mint akinek ugyan a vasút és a Balaton között van az ingatlanja, de közvetlen a sínek mentén panorámának se híre, se hamva”.

A polgármester a hét elején kíván reagálni a pénzügyi bizottság állásfoglalására. – Kár volna magára haragítania a városnak a parti sávban lévő ingatlanok tulajdonosait – mondta lapunknak a fideszes többségű közgyűlés egyik képviselője. – Az viszont tény, hogy a „luxusadóból” befolyt pénz valóban jól jönne az önkormányzatnak a városképhez tartozó és egyben turisztikai szempontból is indokolt vízparti területek, szabad strandok, parkok fejlesztéséhez – fűzte hozzá.