zsigo_robert01Az országgyűlés hétfőn elfogadta Balog Zoltán emberierőforrás-miniszter előterjesztését, amely szerint jövőre önkormányzati segély néven egységesül az átmeneti és a temetési segély, valamint a rendkívüli gyermekvédelmi támogatás. Semmilyen hátrány nem éri a rászorulókat azzal, hogy jövőre összevonják az önkormányzatok által krízishelyzetben adható három támogatást - mondta Zsigó Róbert, a Fidesz szóvivője.

A három segélytípus egységesítése a rászorulóknak, az önkormányzatoknak és az államnak is könnyebbséget jelent, mert átláthatóbbá teszi a rendszert, és segít elkerülni az esetleges visszaéléseket is - közölte a kormánypárt szóvivője, Zsigó Róbert, hangsúlyozva, hogy a rászorulókat semmilyen hátrány nem éri. Az önkormányzatoknak az év második felében kell megalkotniuk azokat a rendeleteket, amelyek alapján a nehéz helyzetben lévők igényelni tudják majd az ellátást.

A szóvivő tájékoztatóján reagált az MSZP-s Korózs Lajos keddi szavaira is, aki szerint a kormány "ráunt a gyászolókra", ezért eltörli a temetési segélyt, és helyette bevezeti "a legaljasabb, legcinikusabb módszert", a szociális temetést. A szociális temetkezéssel kapcsolatos javaslat arról szól, hogy az állam ingyenesen szolgáltatja majd a leginkább rászorultaknak - közülük is azoknak, akik kérik - a temetéshez szükséges kellékeket, és egyéb költségeket is átvállal - közölte Zsigó Róbert. Az országgyűlési döntés előtt ízléstelen dolog pártpolitikai ügyet csinálni emberek nehéz helyzetéből – jegyezte meg.