akkuHatalmas botrány tört ki a CATL akkumulátorgyár építéséről szóló hétfői közmeghallgatáson. A kínai cég 3000 milliárd forintból Debrecen déli részén egy 220 hektáros területen tervezi a beruházást, a környezetvédelmi hatástanulmányra vonatkozó hivatalos dokumentációt november végén adták be a kormányhivatalhoz. Sok lakos pedig kifogásolta, hogy ilyen gyár épüljön a város határában.

Ahogy a Népszava írja, a Kölcsey Központ nagytermében több mint ezren zsúfolódtak össze, rengeteg embert érdekelt az ügy. Viszont az ülés hamar botrányba fulladt: miközben a szakértők megpróbálták felvázolni a beruházás és engedélyeztetése részleteit, az emberek végig bekiabáltak, azt kifogásolva, miért nem Kínában építi meg a gyárát a kínai befektető, miért nem hívtak meg független szakértőket, akik elfogulatlanul tájékoztatnák a jelenlévőket, s miért hazudtak a városvezetők arról, hogy a gyár nem veszélyezteti Debrecen ivóvízbázisát.

Hogyan zajlott a közmeghallgatás? További részletek a portál teljes cikkében olvasható, ide kattintva.

A beruházásról korábban a HelloVidék is írt, erről részleteket itt olvashatnak.