hartaLegutóbbi hartai látogatásunk alkalmával Dollenstein László, Harta polgármestere mutatta be azt a napelemes kamerarendszert, amelyet a már felszámolt, rekultiváció alatt álló szeméttelep őrzésére létesítettek - írja a KALOhírek. A többségében német nemzetiségűek lakta, sváb hagyományaira büszke Hartán irigylésre méltóan példás a rend és a tisztaság. Ám hogy ez így is maradjon, négy napelemes kamerából álló rendszerrel riasztják el az illegális hulladéklerakókat, vigyázzák a több hektárnyi, már lezárt szeméttelepet.

Dollenstein László arról tájékoztatta portálunkat, hogy a biztonsági IP megfigyelő kamerák telepítésére azért volt szükség, mert időről-időre intézkedniük kellett az illegálisan lerakott szemét, hulladék elszállítására, hogy ne elhanyagolt kép fogadja a községbe érkezőket. Az ezzel járó kiadások is indokolták, hogy a megelőzés érdekében erre a nehezen belátható és őrizhető területre kamerarendszert telepítsenek.

Mint a polgármester kifejtette, a gondot az okozta, hogy a volt szeméttelep olyan helyen fekszik, ahol nem csak a vezetékes internet kapcsolat megteremtése ütközött nehézségekbe, de az elektromos áramellátást is csak nagy költség árán tudták volna biztosítani.  Külföldi és más településeken szerzett tapasztalatok alapján merült fel, hogy az illegális szemétlerakó, később esetleg táborhelyek és azok vonzáskörzetei, az erdők ki- és bevezető útjaihoz, más célterületekhez napelemes kamerarendszert telepítsenek.

A tapasztalatok azt mutatják, hogy a volt szeméttelepre ügyelő, napelemes tápellátású négy kamera telepítése óta – igaz, csak több lebukást követően – gyakorlatilag megszűnt az illegális hulladéklerakás azon a területen. Hartán a szinte biztos felelősségre vonás megfelelő visszatartó erőt jelent az ilyen cselekményekkel próbálkozók körében.

Forrás és fotó: KALOhírek.hu