nagykoros1Négyhavi jutalmat szavazott meg a nagykőrösi önkormányzat fideszes többsége a város vezetőjének és helyettesének. Czira Szabolcs polgármester 2,1 millió forintot kaphat, Körtvélyesi Attila alpolgármester pedig 1,9 milliót – számolt be az ATV.

A sürgősséggel, az év utolsó képviselő-testületi ülésén elfogadott határozat előterjesztői a jutalmat azért érdemelték ki a vezetők, mert kiemelkedő színvonal munkát végeztek a város érdekében, miközben „jól behatárolható körök” feketítik be a város hírnevét.

A Czira Szabolcs és Körtvélyesi Attila jóvoltából megvalósuló fejlesztések azonban azt szolgálják, hogy „virágos, fejlődő városban nőhessenek fel a gyermekek, hogy a hétköznapokban a fény, a tisztaság, az életerő legyen a megszokott, ezzel töltekezhessünk, és lehessünk büszkék városunkra”.

Hasonló indokkal már 2010-ben is megszavaztak másfél millió forintos jutalmat a város polgármesterének, akkor a helyi Fidesz-elnök volt a kezdeményező. Tavaly ennél is többet, hathavi illetményét kaphatta meg, miután Áder János államfő a Magyar Érdemrend Tisztikereszt Polgári Tagozatával tüntette ki. A kirobbant botrány miatt Czira végül jótékony célra ajánlotta fel az összeget – írja az ATV.