rakosmA XVII. kerület lakói a tervek szerint 2017 őszén vehetik birtokba az új, multifunkcionális sport- és rendezvényközpontot. A közlekedés fejlesztése mellett az orvosi szakrendelők felújítása és a járóbeteg-szakellátás korszerűsítése teszi igazán modern és élhető kertvárossá Rákosmentét – mondta a Rádió Orienten Riz Levente polgármester.

Budapest földrajzi értelemben vett legnagyobb kerülete 1950-ben olvadt össze Rákoshegy, Rákoskeresztúr, Rákoscsaba és Rákosliget falvakból. Rákosmente a főváros egyik legszebb fekvésű területe, ahol a város infrastrukturális és szolgáltatási előnyei ötvöződnek a vidéki élet nyugalmával, a zöldterületek jó levegőjével. A Rádió Orienten Riz Levente polgármester kiemelte, a közel 90 ezer fős kerület lélekszáma dinamikusan növekszik: egyre több család választja otthonául a csendes és nyugodt, modern kertvárost. Emiatt is fontos a közbiztonság javítása.

„Rákosmente az egyik legbiztonságosabb városrész a fővárosban. Ez az önkormányzat és a helyi rendőrkapitányság intenzív együttműködésének is köszönhető. Idén több mint 85 millió forinttal támogatjuk a rendőrségi eszközpark korszerűsítését, a járőrözés sűrítését, valamint a térfigyelő kamerahálózat kiépítését. A kamerák az összes bevezető úton, kapuőrként vigyáznak Rákosmentére.”

Az elmúlt időszakban minden évben 1200-1500 fővel nőtt a kerület lélekszáma, emellett sok gyermek született a városrészben. „Három új óvodát, két új bölcsődét nyitottunk, bővítettük az iskolai férőhelyek számát.”

Az önkormányzat tevékenysége kiemelkedő a kultúra és a sport területén. Rákosmentén 5 művelődési ház működik, sőt, megtalálható itt múzeum, színház valamint a Bartók Zeneház. Riz Levente elmondta, ezek az intézmények jelentős szerepet játszanak a helyi identitásképzésben. Hozzátette, számos szabadidős sportlehetőség közül választhatnak az itt élők: a Rákos-patak mentén kerékpárút épült, ahol futni, sétálni is lehet, továbbá számos sportpálya, kültéri fitneszpark várja a mozgás szerelmeseit. Több mint 50 sportegyesület működik a városrészben. A helyi lehetőségeket egy multifunkcionális sport- és rendezvénycsarnok felépítésével kívánják tovább bővíteni. Riz Levente kiemelte, az építési engedélyt már megkapták, jelenleg a beruházás anyagi forrását biztosító kormánydöntésre várnak. „A kerület szívébe tervezett, megújuló energiával működő csarnok átadása 2017 őszére várható, kialakításával egy Budapesten egyedülálló rekreációs zóna jön létre.”

Mivel Rákosmente a főváros központjától legtávolabb eső városrész, így kiemelt feladat a közlekedés javítása, az utazási idő rövidítése. A polgármester a fejlesztések közül a Rákoskeresztúr és Örs vezér tere közötti buszkorridort, a buszpark korszerűsítését, a járatok összekötését, illetve az utak felújítását emelte ki. Hozzátette, a kerület mind az öt vasúti megállóhelye mellé P+R és B+R parkolókat építettek, ahová a menetrendhez igazodó, ráhordó buszjáratok is segítik az utazóközönséget.

Rákosmente nagyot lépett előre a városrehabilitáció terén: a városközpont 1,5 milliárdos projekt keretében újult meg, amely során a régi buszpályaudvar helyét új zöldfelüleletek és egy modern főtér vette át. A polgármester kiemelte, a városrehabilitáció a jövőben a külső városrészekben folytatódik. Hozzátette, kiemelt cél az alapellátásban érintett orvosi rendelők felújítása, továbbá a járóbeteg-szakellátás korszerűsítése. „Az önkormányzat kezdeményezte a kerületi járóbeteg-szakellátás átvételét, hogy emelje a betegellátás színvonalát, megvalósítsa a régóta várt intézményfejlesztést.”

„A 17. kerület az egyik legsikeresebb pályázó a fővárosi kerületek közül: az elnyert pályázatok összege 10 milliárd forint. A kormányzat szempontjából megbízható kerület Rákosmente. Jelenleg három KEOP-pályázat előkészítése zajlik, a járóbeteg szakrendelő, illetve két iskola energetikai beruházása fog megvalósulni. Dolgoznak új munkahelyek létrehozásán: az M0-s autóút mentén, a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér közelében munkahelyi zónát alakítanak ki. A következő időszak fontos feladata a cégek és a befektetők megtalálása.”

Hirdetés