kisvardaA piaci ingatlanárak kevesebb mint tizedén próbálta kártalanítani a kisvárdai önkormányzat azt a 17 helyi családot, akiknek telkei kisebb-nagyobb hányadát a Várfürdő és környékének rekonstrukciójára hivatkozva sajátította ki még 2016-ban. Az ingatlantulajdonosok perelnek, de ez egyelőre csak a pénzüket vitte el. A telkek állaga közben csak romlik.

Két éve harcol a bíróságon, egy hetvenötezer és egy százötvenezer forintos befizetés után pedig nemsokára újabb százötvenezer forintot lesz kénytelen fizetni a kisvárdai Vas Gyula és további tizenhat, Kereszt utcai család, hogy legalább a piaci ár felét megkaphassák azok után az elveszített telekrészeik után, amelyeket a környék fejlesztésére hivatkozva sajátított ki az önkormányzat.

A 2,5 milliárd forintból épült városi stadion melletti, 650-2400 négyzetméteres területek kisajátítását sem közmeghallgatás, sem egyeztetés nem előzte meg. Sőt, annak ellenére, hogy az önkormányzat már 2014-ben döntött a terület rendezéséről, a tulajdonosok csak 2016 őszén kapták kézhez a megyei kormányhivatal határozatát, benne viccszámba menő kárpótlási összeggel és a figyelmeztetéssel, hogy ha a megadott határidőre nem adják át az ingatlanokat, akkor a kisvárdai önkormányzat hatósági úton foglalja le azt.

A piaci ár nagyjából fele – 3500 forint négyzetméterenként – egy erős, de elfogadható kompromisszum lenne az érintetteknek: az utcában és a környéken ugyanis 7500 forintos vagy magasabb négyzetméteráron keltek el ingatlanok, de a Magyar Nemzet tavaly áprilisban tíz-, sőt 58 ezer forintos négyzetméterárakról is írt. A kisvárdai önkormányzat ehhez képest négyzetméterenként 565 (nem elírás: ötszázhatvanöt) forintot ajánlott a tulajdonosoknak, és a telekmegosztás miatt felszámolandó építmények, melléképületek, kivágandó gyümölcsösök és kerítések kárpótlási árát is mélyen áron alul határozta meg.

A cikk itt folytatódik

Hirdetés