diszkoRohamtempóban döntöttek Ózdon egy önkormányzati éjszakai szórakozóhely üzemeltetéséről. A Páva Klub néhány hónap alatt többmilliós veszteséget termelt a városnak, de az üzemeltető cég szerint ez "be volt kalkulálva". A PM szerint az önkormányzati diszkó miatt kerülhetnek emberek az utcára, de a polgármester ezt tagadja – írja a hvg.hu.

“Péntekenként retro bulit tartanak, szombatonként a mai kor zenéjét játsszák. Az üzletvezetők célja, hogy a fiatalok és idősebbek egyaránt kikapcsolódjanak a megújult szórakozóhelyen” hirdette magát az ózdi Páva Klub, amiben semmi furcsa nincs, a hely  Facebook-oldala alapján is egy átlagos kocsma-diszkó-hibridről van szó. Csakhogy a Pávát az ózdi önkormányzat vagyonkezelő cége, az Ózdinvest Kft. üzemeltette néhány hónapig. Júliusban azonban lehúzták az önkormányzati diszkó rolóját, ugyanis a klub többmilliós veszteséget termelt.

"Az önkormányzat a biztosíték, hogy kulturált és normális körülmények között szórakozhassanak a fiatalok" magyarázta Janiczak Dávid, jobbikos polgármester a március 26-ai képviselő-testületi ülésen, hogy miért nincs gond azzal, ha ők üzemeltetnek egy éjszakai szórakozóhelyet. A polgármester úgy érvelt, hogy a népszerű Chili bezárásával veszélybe került az ózdi fiatalok szórakozása, és az önkormányzat feladata ennek a biztosítása, ezért nyitnák meg gyorsan a Pávát.

Ezzel a „gyorsannal" volt problémája több önkormányzati képviselőnek is:

• március 23-án bejárták a leendő helyszínt Janiczak Dávid és az Ózdinvest ügyvezetője, Tengely András részvételével
  • március 25-én tárgyalja az Ügyrendi, Igazgatási és Rendészeti Bizottság az előterjesztést (amely mindössze annyit tartalmaz, hogy a Város és Sporlétesítmény-üzemeltető Intézmény (VSI) bevonhatja az Ózdinvestet annak az épületnek az üzemeltetésébe, ahol a Páva Klub lesz)
  • március 26-án 8 igen, 4 nem, 2 tartózkodással megszavazza az előterjesztést a képviselő-testület
  • április 3-án megnyit a Páva Klub
  • sem a kulturális, sem a pénzügyi bizottság nem tárgyalta
  • nem készült üzleti terv
  • nem csatolták a megállapodás tervezetét, az előterjesztésben csak annyi szerepelt, hogy a VSI bevonhatja az üzemeltetésbe az Ózdinvestet
  • sem az új üzemeltető, sem a VSI adott szándéknyilatkozatot

Fürjes Pál, korábbi fideszes polgármester „hirtelen felindulásból elkövetett” előterjesztésről beszélt, és azt kérte később szavazzanak róla, mert nincs elég információja a testületnek a felelős döntéshez. Vitális István (Fidesz-KDNP) is az előterjesztés hiányosságain értetlenkedett:

"Ez komoly? Éjszakai szórakozó helyet akar üzemeltetni az önkormányzat? Ez teljesen komoly?" tette fel végül a költői kérdést Vitális, aki szerint jogilag ugyan rendben lehet az ügy, de morálisan aggályos. A fideszes képviselő azt is kifogásolta, hogy ugyanezen az ülésen, március 26-án döntöttek Tengely András kinevezésének meghosszabbításáról is. Vitális szerint nem meglepő, hogy röviddel egy ilyen döntés előtt – az Ózdinvest ügyvezetői tisztjéért 530 000 forint bruttó jár – nem ellenkezik valaki a polgármesterrel. Janiczak viszont bízott Tengely „őszinteségében”, szerinte nem vállalt volna olyan feladatot, amit ne tudna ellátni. Ehhez azt is hozzátette a polgármester, hogy az új üzletvezetők már el is kezdtek dolgozni a pénteki nyitáson.

A rohamtempó a Páva Klub újdonsült üzletvezetőit is meglephette: „Körülbelül másfél hete tudtuk meg, hogy az Ózdinvest Kft. fogja üzemeltetni a Páva nevű szórakozóhelyet” nyiltakozta egyikük – nem más, mint Tengely András lánya, Tengely Zsófia.

Milliós a veszteség

A Páva pár hónap után júliusban bezárt, hogy pontosan mennyi veszteséget termelt, arról senkinek nincs kimutatása. Tengely András milliós nagyságrendről beszélt, de konkrétabbat ő sem tudott mondani, amit azzal indokolt, hogy a szórakozóhely könyvelése az Ózdinvest vendéglátási divíziójának könyvelésében jelenik meg. Az első hónapot zárták csak pluszban, utána hónapról hónapra egyre nagyobb lett a ráfizetés.Szerinte azért nem lehetett nyereségesen üzemeltetni a klubot, mert a hozzá tartozó bowling- és fallabdapályákből származó bevétel nem az Ózdinvestnél landolt, ezért a jövőben már egy zsebbe folyatnák a szórakozóhely és a sportpályák bevételeit.

Janiczak a július 23-ai testületi ülésen már átmeneti megoldásnak nevezte a klub önkormányzati üzemeltetését. Kérdésünkre elmondta, hogy a régóta kihasználatlan helyiség felújítására eleve sokat kellett fektetni. De azt elismerte, hogy a Páva nem váltotta be a hozzá fűzött reményeket, ezért zárták be. Azonban a városi uszodában található felújított helyiségre éppen a napokban írnak ki pályázatot, így reményeik szerint továbbra sem maradnak szórakozóhely nélkül az ózdiak.

Sebestyén Nikoletta, a Párbeszéd Magyarországért (PM) helyi csoportjának vezetője nem hagyta ennyiben a dolgot. Közérdekű adatigényléssel annyit kiderített, hogy az első két hónapban valamivel több, mint 2 millió forintot költött az önkormányzat a Pávára. Sajtóközleményében azt írta, hogy az Ózdinvest a vendéglátási divízió veszteségei miatt került bajba, emiatt pedig családokat lakoltathatnak ki, ugyanis az önkormányzati lakásvagyonnal szintén ez a cég gazdálkodik.

A teljes cikk itt olvasható