Évről évre többen keresik fel Miskolc borfesztiválját, az Avasi Borangolást. Az idén már 23 ezer látogatóra számítanak a programsorozaton május 12–13 között, amikor a hegyen 97 borászat, 24 magánpince, koncertek és gazdag ételválaszték várja az érdeklődőket. A Borangolást tizenegyedik alkalommal rendezik meg, az első rendezvényen még mindössze 600 látogatót számláltak, a program növekvő vonzerejéből újabban már a város szálláshelyei is tudnak profitálni.

Bár sok minden történt és szerveződik, még mindig van teendő bőven, hogy Misckolcot felfedezzék az utazók.

Nem jutott még el a világba annak a híre, hogy Miskolc turisztikai szempontból milyen remek hely

– fogalmazták meg a kiindulópontiot a város és környéke turisztikai vállalkozásait tömörítő Bükki Kör bemutatkozó sajtóbeszélgetésén az alapítók.

A cikk itt olvasható tovább