hevizFürdő nélkül nem működnek a fürdővárosok, az intézmények legalább részleges nyitvatartása a helyi szálláshelyek, azok beszállítói, valamint a vendéglátóegységek és egyéb szolgáltatók számára is létkérdés.

A nyitvatartási idő részleges korlátozásával és egyes szolgáltatások szüneteltetésével is készülnek költségeik lefaragására a fürdők, amelyek üzemelése a helyi turisztikai ágazat minden egyes szereplőjének létkérdés.

Mindenki szeretne év végéig nyitva maradni, a legtöbb fürdő decemberben erős forgalmat szokott elkönyvelni, a karácsony és különösen a szilveszteri időszak fontos mindenkinek, ráadásul az idén a január 9-ig meghosszabbított téli szünettől pluszforgalmat remélnek – jelezte a Világgazdaságnak Balogh Zoltán, a Magyar Fürdőszövetség főtitkára.

A hosszú téli szünet felér a fürdők számára egy karácsonyi ajándékkal, de addig még el is kell jutni, az egységeket működtetni kell, bezárásra senki sem készül a mérvadó piaci szereplők közül. Helyette – mint a főtitkár elmondta – a szolgáltatások szűkítése az egyik menekülő útvonal. A meleg vizes medencéből így lesz helyenként hideg vizes merülő medence, máshol pedig rövidebb lesz a nyitvatartás.

A fürdőágazat legfontosabb kérése az áfacsökkentés, ami ismét előtérbe került, miként a lakossági ársapkához hasonló állami mentőöv is felmerült. Balogh Zoltán reménykedve tekint a héten elhangzott miniszteri biztosi ígéret nyomán a közeljövőbe, hiszen az energetikai operatív törzs elé kerülhet hamarosan a fürdők rezsijének kérdése. 

A rezsi és a belépőjegy jelenlegi 27 százalékos áfájának csökkentése esélyt adna a fürdők túlélésére. Működésük nemcsak turisztikai, hanem a kezelések miatt egészségügyi jelentőségű, sőt, az iskolai úszásoktatások révén még annál is komplexebb kérdés – hangsúlyozta a fürdőszövetségi főtitkár.

Az előremenekülés jegyében a hét végén Zalakaroson tartanak szaunaversenyt, hasonló tematikus rendezvényekre országszerte szükség és igény van. 

Ugyanis nem csak a fürdők nyitvatartása a fontos, a kereslet ösztönzése, a belépőjegyes bevételek növelése nélkül a költségcsökkentést szolgáló lépések sem érnek célba, hiszen pusztán a kiadások lefaragásával még nem lehet túlélni a válságos időszakot.

(VG.hu)

Hirdetés