martonvÁtadták a martonvásári járási hivatal felújított épületét. Külsejében elegáns, belül korszerű, de a legfontosabb mégis a szakértelem, amellyel a hivatal dolgozói szolgálják itt az ügyfeleket. Erről is szólt köszöntőjében Szabó Tibor polgármester és Petrin László, a Fejér Megyei Kormányhivatal főigazgatója, s ünnepi beszédében Tállai András, az NGM parlamenti államtitkára is – írja az OrientPress.

A 128 millió forintos beruházás utolsó ütemének befejezésével a járási hivatalnak otthont adó épület kívül is elnyerte méltó arculatát. Szabó Tibor polgármester – megköszönve a kormányzati támogatást –, hangsúlyozta: immár kívül-belül megfelel feladatának a hivatal. A dolgozók persze mostoha körülmények között is helytállnak, ám itt és most a két dolog szerencsésen találkozott. A legfontosabb viszont ma is az, amit az államalapító ígért népének, biztonságot az életben, a hétköznapokban, amelyek az élet egészét alkotják.

Az állam annyit jelent az emberek számára, amennyit a közigazgatás ér - Petrin László, a Fejér Megyei Kormányhivatal főigazgatója köszöntőjében Magyary Zoltánt, a közigazgatás nemzetközi szaktekintélyét idézte, akinek gondolatai ma is aktuálisak, korszerűek. Az emberek a hivatali dolgozók révén találkoznak az állammal, s az ő emberségük és szakmai alázatuk minősíti magát az államot. A közjó szolgálatában kell állnia a közigazgatásnak, s az emberség alkalmanként túlmutat a közigazgatás jogszabályi keretein. Ez utóbbi tétel az emberséges ügyintézés mindenkori jogosságát, erkölcsi elvárását támasztja alá, emelte ki a főigazgató.

Tállai András, a Nemzetgazdasági Minisztérium parlamenti államtitkára ünnepi beszédében a közigazgatási reform céljáról, eredményeiről szólt. A járások újraalakításával a hiányzó középszintet teremtették újra -, mondta -, az összemosódó állami és önkormányzati jogköröket választották le egymásról. A helyieknek – az embereknek – a helyi ügyek a legfontosabbak, utalt a jogtudós, Magyary Zoltán egyik fontos gondolatára. A cél a gyors, rugalmas, az állampolgárokhoz lehető legközelebbi, igényes és szakszerű ügyintézés.

Az ünnepség végén a járáshoz tartozó települések polgármesterei nemzeti színű szalaggal átfűzött címereiket helyezték el a járási hivatal előtt álló „járás fája” ágain.