ures0Miután nem kapta meg a kormány engedélyét, nem vehet fel hitelt Vác önkormányzata a belvárosi mélygarázs megvásárlására, így eredménytelen lett a hitelre kiírt tendert - az erről szóló közlemény a Közbeszerzési Értesítőben jelent meg – írja az MTI.

Az önkormányzat novemberben gyorsított meghívásos közbeszerzést írt ki - a vételárhoz szükséges - 1,6 milliárd forint beruházási és az ahhoz kapcsolódó 432 millió forint áfahitelre. A vételárra 20 év, az áfára 6 hónapos futamidőt határozott meg az ajánlatkérő. A kiírásban szerepelt, hogy a hitel felvétele a kormány engedélyéhez kötött, és az engedélyeztetés folyamatban van.

Miután a kormány az engedélyt nem adta meg, az ajánlatkérő a szerződés megkötésére képtelenné vált, így eredménytelen lett a közbeszerzés. A felhívásra egy ajánlat érkezett, amelyet a Raiffeisen Bank tett.

A váci önkormányzat a 2006-os választások előtt állapodott meg - az Arch-Holdingon belül erre a beruházásra alapított VKPB Kft.-vel egy 320 férőhelyes, háromszintes, 2,5 milliárdos tőkeköltségű mélygarázs építéséről, amelynek a bekerülési végösszege a törlesztő időszak lejártával ötmilliárd forint lett volna. Az elszámolási viták miatt a mélygarázs máig kihasználatlanul áll.