streetAhogy előzetesen sejteni lehetett, a Fővárosi Közgyűlés egyhangú szavazással - 29 igennel, tartózkodás és nemleges szavazat nélkül - engedélyezte a Google számára a Street View szolgáltatás budapesti bevezetését.

A Google Maps műholdas térképét utcai nézeti képekkel kiegészítő szolgáltatást a Google már 2009-ben megpróbálta Budapesttel kibővíteni, a kamerás autók el is kezdték járni a város utcáit, de az akkori adatvédelmi biztos aggályai miatt az akciót leállították (a cég több európai országban ütközött egyébként hasonló akadályokba akkoriban) – írja az Index.hu.

A Google három éve próbálkozott a fővárosi közgyűlés meggyőzésével, többek között arra hivatkozva, hogy a Street View turisztikai szempontból fontos és a városnak hasznos fejlesztés, ami ráadásul egy fillérbe sem kerül Budapestnek. Az adatvédelmi problémákat pedig a Google programozói az elmúlt években mind kiiktatták az arcokat, rendszámtáblákat a képekről automatikusan kitakaró algoritmusokkal.

A Google egyelőre nem reagált a főváros döntésére, így nem tudni, mikor indulnak el fényképezni az autói, és mikor kerülnek be a budapesti utcaképek a Google Mapsbe.

Magyarországon a környező országok között utoljára indulhat el a Street View szolgáltatás, Budapest ezzel egy 3000 városból álló klubba kerül be. A Street View autói 44 országban összesen több mint 8 millió kilométert tettek meg és fényképeztek végig a szolgáltatás 2007-es startja óta.