paragrafus02Hivatali visszaéléssel és hivatali kötelesség megszegésével gyanúsítja a rendőrség a Pécsi Közterület-felügyelet vezetőjét, ezért közszolgálati jogviszonyát felmentéssel megszüntetik - közölte a baranyai megyeszékhely önkormányzata.

Az önkormányzat előzetes értesítésével, egy feljelentés alapján indított nyomozás során folytatott vizsgálatot a rendőrség a Pécsi Közterület-felügyeletnél, s ebből következett a gyanúsítás, amelyről a rendőrség hivatalosan is értesítette az önkormányzatot, felhívva annak figyelmet arra, hogy a közszolgálati tisztviselőkről szóló törvény értelmében „egyes, hivatali feladatellátással kapcsolatos bűncselekmények esetében a gyanúsított közszolgálati jogviszonyát mérlegelési lehetőség nélkül felmentéssel meg kell szüntetni”.

Ennek megfelelően a felmentésről szóló döntést az eljárás kimenetelétől függetlenül mindenképpen meg kell hozni, ezért a polgármester haladéktalanul kezdeményezte a rendkívüli közgyűlés összehívását.

A felügyelet vezetőjét a közlés szerint a közgyűlés nyílt pályázaton választotta ki 2017 januárban. A nyomozásra való tekintettel a helyhatóság nem ad további tájékoztatást az ügyről, annak lezárásáig.