agglom tanacsMegalakult a Budapest és Pest megye fejlesztését segítő Budapesti Agglomerációs Fejlesztési Tanács, amelynek létrehívásáról júliusban döntött az Országgyűlés.

Az alakuló ülésen elfogadták a Budapesti Agglomerációs Fejlesztési Tanács (BAFT) szervezeti és működési szabályzatát, valamint döntöttek a társelnökökről. Navracsics Tibor területfejlesztési miniszter javaslatára Láng Zsolt, a Közép-magyarországi Gazdaságfejlesztési Zóna komplex fejlesztéséért felelős kormánybiztos lett a BAFT egyik társelnöke, Szabó Istvánt, a Pest Megyei Közgyűlés elnökét pedig a tanács választotta erre a funkcióra.

A kiemelt térségi fejlesztési tanács tagjai:

• Karácsony Gergely főpolgármester és Tóth József XIII. kerületi polgármester, a Fővárosi Közgyűlési delegáltjai,
  • Csőzik László, Érd megyei jogú város polgármestere,
  • Török István, a Pest Megyei Közgyűlés delegáltja,
  • Nagy Sándor Bálint, az Építési és Beruházási Minisztérium államtitkára,
  • Márkus Ferenc, a Miniszterelnökség területfejlesztés stratégiai tervezéséért felelős helyettes államtitkára,
  • Uzsák Katalin Ágnes a Miniszterelnökség területi közigazgatás működtetéséért felelős helyettes államtitkára,
  • Vitézy Dávid, a Technológiai és Ipari Minisztérium közlekedésért felelős államtitkára és
  • Kívés Zoltán, a Belügyminisztérium önkormányzati helyettes államtitkára.

A Budapesti Agglomerációs Fejlesztési Tanács a jövőben a fővárost és a környező településeket érintő közös kérdések és fejlesztési koncepciók kialakításában hivatott segíteni a kormány munkáját.