beszMég egy hét áll az önkormányzati és nemzetiségi választásban politikai hirdetést közzétevő sajtótermékek rendelkezésére, hogy eljuttassák a kampányban közzétett hirdetésekről szóló tájékoztatójukat az Állami Számvevőszékhez – írja az Inforadio.hu.

A választási eljárásról szóló törvény szerint azon sajtótermékeknek, amelyek az önkormányzati és nemzetiségi választást megelőző kampányidőszakban politikai hirdetést tettek közzé, a választást követően 15 napon belül - azaz október 27-én 16 óráig - tájékoztatniuk kell az Állami Számvevőszéket a közzétett politikai hirdetésekről.

A sajtótermékeknek közölniük kell a számvevőszékkel, hogy a kampányidőszakban az adott sajtótermék az egyes jelölőszervezetek politikai hirdetéseit kinek a megrendelésére, milyen ellenérték fejében, mely időpontban és milyen terjedelemben tette közzé. Az ÁSZ ezeket a tájékoztatásokat a honlapján közzéteszi.

Az ÁSZ az internetes oldalán (www.asz.hu) a "Választás 2014" menüpontban tette közzé az adatok benyújtására vonatkozó javasolt segédletét.

A politikai hirdetésekre vonatkozó adatokat a sajtótermékek a javasolt formanyomtatvány szerinti adattartalommal elektronikus, postai úton, vagy személyesen juttathatják el az Állami Számvevőszékhez. Elektronikus úton a Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. címre, postai úton a 1364 Budapest 4. Pf. 54. címre küldhetik meg, személyesen az V. kerületi Apáczai Csere János utca 10. szám alatt adhatják le azokat. Az adatok könnyebb feldolgozhatósága és honlapon történő megjelentetése érdekében az elektronikus megküldést javasolja a számvevőszék.

Az ÁSZ a kampányidőszakban közzétett politikai hirdetéseket az adatok feldolgozását követően sajtótermékek szerinti bontásban a www.asz.hu oldalon teszi majd közzé.

Az ÁSZ a sajtótermékek által megküldött adatokat ellenőrzés és változtatás nélkül jelenteti meg, így azok tartalmáért, jogszabályi előírásoknak megfelelőségéért felelősséget nem vállal.

A helyi önkormányzati és a nemzetiségi önkormányzati választásokra vonatkozóan 366 nyomtatott és 232 elektronikus sajtótermék jelezte, hogy a kampányban hirdetést kíván közzétenni.