meseloutcaTájékoztató táblát helyezett ki a terézvárosi önkormányzat kilenc olyan utcához, amelynek névadója szerepet vállalt az 1848-as forradalomban, a társadalmi-politikai élet alakításában.

A VI. kerületben utca őrzi a nevét Vasvári Pálnak, Jókai Mórnak, Bajza Józsefnek, Vörösmarty Mihálynak, Podmaniczky Frigyesnek, Csengery Antalnak, Eötvös Józsefnek, Andrássy Gyulának és Dessewffy Emilnek.

„Mostantól az 1848-as forradalom tiszteletére nemcsak utcatábla emlékezik meg munkásságukról, hanem a házfalakra kihelyezett kiegészítő táblák egy rövid, jellemző idézettel, valamint QR-kódon elérhető információkkal is segítik a névadó személy megismerését” – jelentette be Soproni Tamás polgármester. A tájékoztatás angol nyelven is elérhető, így a turisták számára is hasznos.

Az ismeretterjesztő kalauzt Nyáry Krisztián irodalmár írta meg Forradalmárok tollal címmel. „Az 1956-os forradalmat – Petőfi-körös előzményei miatt – gyakran nevezik az írók forradalmának. Valóban sok író vett részt a sztálinizmus elleni felkelés előkészítésében, de Petőfiék forradalmát ennél is jobban jellemezte a szerepvállalásuk. Egyes életpályák esetén szinte lehetetlen eldönteni, hogy a történelemkönyvek vagy az irodalomtörténet lapjaira kínálkoznak-e inkább” – fogalmazott Nyáry Krisztián.

A tájékoztató táblák kihelyezése kapcsolódik Terézváros első közösségi költségvetéséhez is, mivel ez egyike a győztes, lakosság által megszavazott projekteknek – tudatta az önkormányzat.