dorogAz összes önkormányzati intézményben lekapcsolják a távhőt Dorogon, így nem lesz sem melegvíz, sem fűtés, a döntést rendkívüli ülésen hozta meg az önkormányzat. A polgármester híradónknak azt mondta, az uszodát leszámítva az intézmények tovább működnek, mert abban bíznak, hogy gyorsan meg tudnak állapodni a szolgáltatóval. Ha viszont a tél beálltáig sem oldódik meg a helyzet, kénytelenek lesznek bezárni több közintézményt.

„Kedves vendégeink, uszodánk október 10-11-én technikai okok miatt zárva tart. Ez az információ már most idejemúlt, hiszen az uszoda nem nyit ki 12-én sem” – olvasható a közleményben. Dorog város közgyűlése rendkívüli testületi ülésen hozta meg a döntést az elszabaduló rezsiköltségek miatt.

Az uszodában a fűtést és a meleg víz ellátást is távhővel oldották meg, azonban a város nem tudja kigazdálkodni ennek költségeit.

A megvásárolt bérletek érvényességét meghosszabbítják, és az uszoda vezetése bízik benne, hogy hamarosan újranyithatnak. Jelenleg az a céljuk, hogy az intézmény 11 dolgozóját megtartsák.

Nem csak az uszoda van bajban. Az önkormányzat által elfogadott pénzügyi válságkezelési program alapján a Buzánszky Jenő Stadionban, a Birkózócsarnokban, a József Attila Művelődési Házban, a Sportcsarnokban, a Városi Könyvtárban, az Intézmények Házában, a Polgármesteri Hivatalban, és a Reimann Bányászattörténeti Miniverzumban is lekapcsolják a távhőszolgáltatást, vagyis mostantól nem lesz se melegvíz se fűtés. Mindennek az az oka, hogy a távhőszolgáltatás ára 16-szorosára, a gázfűtésé 4 szeresére növekedett.

„Lényeges eleme a mi határozatunknak, hogy nem zárnak be ezek az intézmények reménykedünk a hosszú indián nyárban és ami lehetővé teszi esetleg a fűtés mentes működtetést” – fogalmazott a település polgármestere, Tittmann János.

Az önkormányzat szeretne megállapodni a szolgáltatóval, és abban reménykednek, hogy télig megoldódik a helyzet, mert ha eljön a hideg időszak, muszáj lesz bezárni az intézményeket.

A Sportcsarnokban az idő 70 százalékában, az uszodában 60 százalékában zajlik közoktatás zajlik, például a mindennapos testnevelés óra.

Az ATV Híradó riportja