buszasavÚj buszsáv szeptember 1-jén Dunaharasztiban, az 51-es főúttól a Némedi út délre eső szakaszán, hogy a Volánbusz – vonatpótlóként funkcionáló – buszai gyorsabban haladhassanak a főváros felé a reggeli csúcsforgalomban – közölte a Technológiai és Ipari Minisztérium (TIM) közlekedésért felelős államtitkára a közösségi oldalán.

Vitézy Dávid téjékoztatása szerint a Budapest–Kunszentmiklós–Kelebia vasúti beruházás miatti buszpótlás első hónapjainak tapasztalatai alapján döntöttek arról, hogy az érintett szakaszon kell avatkozni, mivel a pótlóbuszok menetideje 30-60 perccel volt több, mint a vonatoké.

Az új buszsávval a központi régió országos kezelésű főútjainak első buszsávja jön létre, és az egész országban az első olyan, ahol országos közúton vezetnek buszsávot a korábbi forgalmi irányban megfordítva.

Az államtitkár  Facebook-bejegyzésében  emlékeztet, hogy a buszsáv kiépítése előtt a főútnak ezen a részén 2x2 sáv volt. A buszsáv az egyik korábbi déli, tehát a fővárostól nézve kifelé vezető sávot jelenthet, így a legfontosabb, északi irányban nem csökken a közúti forgalom többi szereplője (magánautók, teherjárművek) számára.

A Budapest–Kunszentmiklós–Kelebia vasútvonal újjáépítése és fejlesztése idején – még két-három évig – nem járnak a személyszállító vonatok, így az elővárosi forgalom pótlása is a sűrűbben járó Volánbusz-járatokra hárul. A buszsáv kialakítása erre az időszakra szól.

(Infostart.hu)