turos andras01A rendőrség, a polgárőrség és az önkormányzatok közös feladataként jelölte meg a közbiztonság megteremtését Túrós András, az Országos Polgárőr Szövetség elnöke a polgárőr törvény módosítását értékelő tanácskozáson.

Az Országos Polgárőr Szövetség együttes ülést tartott a Települési Önkormányzatok Országos Szövetségével, amelyen egyebek mellett a polgárőr törvény módosítását értékelték, továbbá az önkormányzati rendészet létrehozásának lehetőségével beszűkülő támogatásokról egyeztettek. Az Országos Polgárőr Szövetség közleménye idézte Túrós Andrást, aki szerint meg kell találni a kiegyensúlyozott együttműködést az új rendészeti szervek és a polgárőrség között. Ha összefogás van, akkor kiegyensúlyozott közbiztonság is lesz – jelentette ki az elnök.

Schmidt Jenő, a Települési Önkormányzatok Országos Szövetségének elnöke a mezőőri tevékenységet átvállalására tett javaslatot a Polgárőrségnek, az önkormányzatokat pedig közös pályázati lehetőségekre biztatta, például a gépjárműbeszerzések terén.

A közlemény szerint az ülésen Papp Károly országos rendőrfőkapitány és Csampa Zsolt, a Belügyminisztérium önkormányzati koordinációért felelős helyettes államtitkára is az együttműködést, közös cselekvési programok megvalósítását hangsúlyozta. Az ülésen pályázatot írtak ki a polgárőr város, polgárőr község, illetve polgárőr kerület címekre.