kozponti okmanyiroda01Közigazgatási központ lesz egy bezárt iskolából Oroszlányban. A hat éve bezárt Arany János Iskolában alakítják ki az Oroszlányi Járási Hivatal kormányablakát, ide költözik a munkaügyi központ egy része és a környéken 120 parkolót hoznak létre - jelentette be csütörtökön az iskolában tartott sajtótájékoztatóján a kormánymegbízott és a város polgármestere.

Czunyiné dr. Bertalan Judit, megyei kormánymegbízott elmondta, a bezárt iskola újbóli közcélú hasznosítására az önkormányzat kezdeményezésére került sor. A felújítás mostani ütemének költsége 520 millió forint. Takács Károly polgármester tájékoztatása szerint a város a projekthez uniós forrásokból 200 millió forintot nyert el, 120 millió forint támogatást kapott a kormányhivatali szervek elhelyezésére, 200 millió forintot pedig saját költségvetéséből biztosított.

A felújítás első üteme 2014 őszére készül el, a hivatalok mellett két üzlet is helyet kap az iskolában. Mivel a teljes ingatlan közel ötezer négyzetméter, hasznosításra további tervek készültek, a végső bekerülési költség elérheti az 1,6 milliárd forintot.

A polgármester az MTI-nek elmondta, második ütemben jöhetne létre Oroszlány új postahivatala, erről előrehaladott tárgyalásokat folytatnak a társasággal. A hasznosítás harmadik ütemében a volt iskolába költözne a jelenlegi polgármesteri hivatal, valamint a Gárdonyi Géza Könyvtár.