boros peterne01Az önkormányzati köztisztviselők több mint ötöde vállalta már a törvényes sztrájkban való részvételt, a közalkalmazotti területen pedig a teljes vízügyi ágazat beleállt, az érintettek 75, Budapesten 92 százaléka hajlandó részt venni a megmozdulásban – jelentette be az MKKSZ elnöke.

Elengedhetetlen a szektorban dolgozók megbecsülését biztosítani, hiszen miközben sokak bére 2008 óta nem emelkedett, „egy köztisztviselőnek a helyi középosztályba kell tartoznia” – mondta ünnepi beszédében a Magyar Köztisztviselők, Közalkalmazottak és Közszolgálati Dolgozók Szakszervezetének elnöke, Boros Péterné a szakszervezet által rendezett szombati fővárosi ünnepségen. Ismét megerősítette, hogy készek a kormányzattal tárgyalni a helyzet rendezésére.

Boros Péterné az ünnepséget megelőző sajtótájékoztatón a július 17-ére meghirdetett kétórás sztrájkjukról szólva jelezte: a központi közigazgatásban dolgozók „eredményesen, jogszerűen sztrájkolhatnak”, ugyanakkor tárgyalások kezdődtek a béremelésről, és „van remény a megállapodásra”. Mint hangsúlyozta: arra akarnak rámutatni, hogy nem lesz megfelelő az államigazgatás működése, „ha elmennek az munkavállalók, mert kilenc éve nem volt keresetnövekedés”.

Az ünnepségen beszédet mondott Tarlós István, a Budapesti Önkormányzatok Szövetségének elnöke, a főváros főpolgármestere is. Azok a társadalmak maradtak fenn hosszan, amelyek nagyon megbecsülték a közösséget szolgálók rétegét – mondta többek között. Kifejtette: a köztisztviselők, a közalkalmazottak tartják fenn az államigazgatást, ezért anyagilag és erkölcsileg is meg kell becsülni őket. Mint mondta, ő nem harcolni, hanem „mint barátokkal megegyezni” akar a kormányzattal arról, hogy az önkormányzati alkalmazottak ugyanolyan elbírálás alá essenek e téren, mint az államiak. „A kormány képviselői ismerik ezt a problémát, tudok róla, hogy folyik a gondolkodás ennek az orvosolására” – biztatta az ünneplőket a főpolgármester.