budakeszi1Budakeszi Város Önkormányzata az önkormányzati tulajdonú belterületi utak szilárd burkolattal történő kiépítésére, felújítására és korszerűsítésére 150 millió forintos vissza nem térítendő támogatást nyert. A Pénzügyminisztérium az elszámolható költségek 100%-át finanszírozta.

Budakeszi Város Önkormányzata az „Önkormányzati tulajdonú belterületi utak szilárd burkolattal történő kiépítésének, felújításának és korszerűsítésének támogatása gazdaságfejlesztési céllal Pest megye területén” elnevezésű Pénzügyminisztérium által támogatott pályázat keretében a Budakeszi Kossuth Lajos utca - az Erdő utca és a Virágvölgy utca közötti szakasza, a Szél utca és a Munkácsy Mihály utca csomópontja és a Reviczky utca került felújításra, korszerűsítésre.

A 158 millió forintos összköltségű projekt a Pest megye Területfejlesztési Koncepciója 2014-2030 és Pest megye Területfejlesztési Programja 2014-2020 megvalósításához nyújtott célzott pénzügyi költségvetési támogatás a Pest megyei fejlesztések előirányzatból valósult meg.

Budakeszi Város Önkormányzatának kiemelt célja, hogy a város közterei és közútjai a mai kornak megfelelő kialakításúak legyenek, így ennek érdekében felújításra került a Kossuth Lajos utca - Erdő utca és a Virágvölgy utca közötti szakasz - útburkolatának és csapadékvíz elvezető rendszere és a Kert utca burkolata. A Reviczky utca szilárd burkolatának és csapadékvíz elvezetésének megépítése valamint a Szél utca és a Munkácsy Mihály utca csomópontjának ív és magassági korrekciója is a kivitelezés része volt.

A beruházás többek között közvetlenül elősegíti az új városközpont elérhetőségét és több közintézmény jobb minőségű megközelíthetőségét, továbbá hozzájárul egy élhetőbb városképhez.