Bőkezűen megajándékozza a családokat a balatonszentgyörgyi önkormányzat, amely minden újszülött gyermeket egymillió forinttal támogat.

A  Balaton-parti település eddig már több mint 30 millió forintot helyezett letétbe az újszülöttek után a hosszú távú támogatási program keretében – adta hírül a Sonline

A település vezetése évekkel ezelőtt döntött úgy, hogy minden újszülött gyermek számára egy-egy millió forintot különít el, amely összeghez és kamataihoz a családok leghamarabb csak a gyermekük 14 éves korában férhetnek hozzá.

A család támogatásának vannak feltételei

A pénzt csak akkor kapják meg a családok, ha vállalják, hogy gyermekük Balatonszentgyörgyön jár bölcsődébe, óvodába, és ott lesz általános iskolás is – idézi a lap Farkas László Nándort, a település polgármesterét. Hozzátették, a gyermek nyolcadik osztályos ballagása után már nincs akadálya annak, hogy a családok hozzájussanak a félretett összeghez és annak kamataihoz.

A település vezetője hangsúlyozta, hogy támogatásukkal nem azt szeretnék elérni, hogy a családok egymillió forintért vállaljanak gyermeket, csupán hozzá szeretnének járulni a csemeték útkezdéséhez. Mint mondta, a pénzügyi segítséget pályázati források nélkül, az önkormányzat saját pénzéből adják a családoknak.

Az elmúlt évek statisztikái szerint 2020-ban és 2021-ben összesen tizenkettő, 2022-ben kilenc, tavaly hat, idén eddig már négy gyermek született a településen, de 2024 év végéig még három baba érkezésére lehet számítani.