stat4A postatörvény átírásának értelmében 30 ezer emberként mindössze egyetlen postát kellene működtetni: ez Budapesten például csak 55 postát jelentene – írja a mfor.hu.

Nagy Márton április elején beszélt arról, hogy itt az ideje rendbe tenni a Magyar Postát annak érdekében, hogy a magyar állam számára is a leggazdaságosabb módon működjön. A gazdaságfejlesztési miniszter akkor nem részletezte, hogy milyen lépéseket kellene megtenni ennek érdekében.

Most viszont felkerült a kormányzati portálra a postatörvény módosításáról szóló javaslat, amelyből már le lehet vonni bizonyos következtetéseket. Egyetlen apró módosításnak olyan jelentős következményei lehetnek, amelynek nem fognak örülni sem az alkalmazottak sem pedig a lakosok.

A jelenlegi törvény szerint a Postának 25 ezernél nagyobb népességszámú településeken 25 ezer lakosonként legalább egy postahelyet kell biztosítania. Ezt változtatnák meg most úgy, hogy 30 ezer emberként mindössze egyetlen postát kellene üzemeltetni.

Ez persze nem lenne kötelező, a Magyar Posta akár úgy is dönthetne, hogy ,,felülteljesíti" ezt a számot, de ez akár azt is jelentheti, hogy számtalan fővárosi postát bezáratnak. Az új jogszabály szerint elég lenne mindössze 55 postát üzemeltetni a fővárosban.

(atv)