bkv11A városvezetés úgy csinál, mintha száz új busz tartós bérlése tízmilliárdokért megoldaná a BKV járműállományának kritikus helyzetét. Csakhogy a tények makacs dolgok, a BKV saját maga állapította meg, hogy a kölcsönzött buszok önmagukban csupán arra elégségesek, hogy az alapvető napi üzemeltetési feladatokat fedezni tudják.

A témában készült belső jelentés eljutott a VG-hez, ebben pedig drámai megállapítások szerepelnek.

A tomboló gazdasági- és energiaválság ellenére, sőt éppen a válságból való mielőbbi kilábalás érdekében az elmúlt 30 év legnagyobb autóbusz járműpark frissítést hajtottuk végre a BKV-nál – így számolt be a napokban Karácsony Gergely a közösségi oldalán arról, hogy a fővárosi tömegközlekedési cég 100, plusz opcionálisan még 30 új busz tartós bérletére szerződött, illetve további 35 új járművet megvásárolt.

A teljes cikk itt olvasható