movarosA keddi Magyar Közlönyben megjelent, hogy két újabb település kap városi rangot.

Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter javaslatára Áder János köztársasági elnök szeptember 1-jével városi címet adományoz a Pest megyei Kiskunlacháza nagyközségnek, valamint a Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei Nyírbogát nagyközségnek. Ezzel 348-ra fog nőni a magyar városok száma.

A Központi Statisztikai Hivatal 2020. január 1-jei adatai szerint Kiskunlacházán az adatfelvétel időpontjában 9088-an, míg Nyírbogáton 3040-en éltek.

Legutóbb 2013 nyarán volt városi cím adományozási hullám Magyarországon, akkor Áder János 18 települést emelt erre a rangra. Köztük volt többek között Diósd, Piliscsaba, Kerepes, Sülysáp és Fegyvernek is.