hbertekA tárlaton bemutatják a megyei, valamint a települési értéktárak kincseit is. Bemutatkoznak mesterségek, de lesz játszóház is – írja a dehir.hu.

A Hajdú-Bihar Megyei Értéktár tartalmából látható kiállítás a Debreceni Kölcsey Művelődési Központ Bényi Árpád termében augusztus 11-26. között, naponta 10-től 18 óráig. A rendezvényt a hajdú-bihari önkormányzat a Főnix Rendezvényszervező Kft. együttműködésével a Földművelésügyi Minisztérium támogatásából valósítja meg.

A karneváli hét idejéhez igazodva a rendezvényre nemcsak a város, a megye lakosságát, hanem minden idelátogató turistát várnak. A kiállításhoz kézműves bemutatók és játszóházi foglalkozások kapcsolódnak. A tárlat ideje alatt néhány értékről videofilm is látható.

A kiállításon bemutatják a megyei, valamint a települési értéktárak kincseit is. Amennyiben lehetséges és tárgyiasult értékről van szó, akkor a megye népi iparművészei, Népművészet Mesterei által készített tárgyakat lehet majd látni, egyéb esetben fotókon, tablókon, roll-up-okon keresztül mutatják be azokat. Az értékekhez kapcsolódóan mesterségek bemutatkozására, valamint játszóházi foglalkozásra is sort kerítenek.

A tárlattal a megyei önkormányzat az értéktárat, az értéktárban lévő értékeket, az értékgyűjtést kívánja népszerűsíteni.