sscSzeged programot indít, melynek elsődleges célja, hogymunkalehetőséget biztosítson a fiatal diplomások számára, ezért igyekszik vonzó célponttá tenni a várost a nagyvállalatok számára. Az SSC Szeged projekt keretében egyrészt összehozzák a város vezetőit az SSC szektor képviselőivel, befektetőket keresnek az infrastruktúra további fejlesztésére, másrészt szeretnék megismertetni a szolgáltató központokat a Szegedi Tudományegyetem hallgatóival. (Az SSC az angol Shared Service Center rövidítése, amelyet magyarul Szolgáltató Központnak hívunk.)

Az SSC Szeged Projekt

Az SSC Szeged Projekt célja, hogy a város megteremtse a feltételeket ahhoz, hogy üzleti szolgáltató központok települjenek a városba, amelyek magas hozzáadott értékű munkahelyet biztosítanak a fiatal diplomások számára. 2015 elején a város elkezdett aktívabb befektetés ösztönző tevékenységeket folytatni, illetve elindult a lehetőséges irányvonalak feltérképezése is. A kezdeményezésbe időközben bekapcsolódott a Szegedi Tudományegyetem Gazdaságtudományi és Bölcsészettudományi Kara is. „Az SSC szektor folyamatosan növekszik Magyarországon. Azért hoztuk létre ezt a programot, hogy a város felkerüljön az SSC szektor térképére, ennek kapcsán megkerestük az egyetemet és ők is láttak lehetőséget a kezdeményezésben.” – mondta Nagy Sándor alpolgármester. A kezdeményezéshez számos szegedi cég csatlakozott.

Az SSC ágazat jelenlegi helyzete-vidékre terjeszkedés

A szektor egyre nő, a központok 72 %-a bővítést tervez és a bérinfláció sem jelentős (az utóbbi években 4% - 4,3%). A központok több, mint fele Budapesten van, a többi vidéken. Az ágazat tervei között szerepel a vidékre terjeszkedés, ám ehhez bizonyos feltételeknek teljesülnie kell. Nagy verseny van a vidéki városok között a cégek letelepítéséért. Számos kritériumnak kell teljesülnie ahhoz, hogy egy ilyen üzleti szolgáltató központot lehessen egy adott városban létrehozni, legyen szó infrastruktúráról; ami elsősorban A kategóriás irodaházakat, jó közlekedést, vagy a különböző vállalatok igényeinek megfelelő magabiztos idegennyelvtudással rendelkező munkaerőt jelent.

Szeged lehetőségei

A megfelelő infrastruktúra kiépítése jelenleg is folyamatban van. A kategóriás irodaházak folyamatosan épülnek és egy részük már rendelkezik is a kellő adottságokkal, és vannak befektetők is, akik szívesen finanszíroznának újabb fejlesztéseket, amennyiben van igény erre a régióban.

Szeged erős munkaerő-utánpótlással rendelkezik, mivel a Szegedi Egyetemen 4-5000 jól képzett, idegen nyelveket beszélő diák végez évente. A következő egy évben 9 százalékos létszámbővítést tervez több mint 30 magyarországi üzleti szolgáltató központ. Ez a növekedés 3-4000 új munkahely létrehozását jelentheti az összesen 40 ezer munkavállalót foglalkoztató szektorban.

A Szegedi Tudományegyetemen SSC-barát oktatási struktúrát alakítottak ki, részben korábban is felmerülő igényekhez alkalmazkodva. A tanrendbe olyan szakmai jellegű speciális kurzusokat építettek be, mint az SAP, SPSS program használat vagy kommunikáció alapú nyelvi képzések. (OrientPress Hírügynökség)