debrecenKét kategóriában is nyert Debrecen a Holnap városa programon – írja a dehir.hu.

A 2010-ben, Budapesten elindított City Hungary Program része a Nemzeti Fenntartható Városdíj, amelyet a jó példákat megvalósító önkormányzatoknak és vállalkozásoknak osztanak ki 2013 óta minden évben.

Az átadón a díj fővédnöke, Réthelyi Miklós, az UNESCO Magyar Nemzeti Bizottságának elnöke azt mondta: „a fenntartható fejlődés megteremtéséhez változásokra van szükség. Első lépés az lehet, hogy kisebb és nagyobb közösségekben beszélni kezdenek a ma élő emberek jóléti ideáljáról, azokról a tényezőkről, amelyek – a Föld megmentése mellett – minél több ember számára megteremtenék a jólétet. Ebben a kezdeményezésben a városokra vezető szerep vár.

A városokban, különösen a tudatosan kiválóságra törő városokban, az emberek ismerik egymást, ismerik a vezetőket, elfogadott értékek keretezik napjaikat, a bizalom a polgárok féltve őrzött kincse.” Debrecen a Fenntartható városért pályázatában kiemelte a gazdaságélénkítő kezdeményezéseit, az EDC Debrecen szerepét és a nemrég elfogadott befektetésösztönző programot, amelyben pénzügyi támogatást nyújthat vállalatoknak. Emellett a szakképzés fejlesztéséről és az induló startup vállalkozásokról, valamint a 2016. november 14-19. közötti STARTUP hétről is tájékoztatást adott a bíráló bizottságnak. A pályázat azzal zárul, hogy „az önkormányzat kiterjedt munkahelyteremtési és vállalkozásfejlesztési törekvésekkel a szellemi tőke erősítésével, az esélyegyenlőség biztosításával és a környezeti fenntarthatóságot támogató fejlesztéseivel együttesen törekszik arra, hogy élhetőbbé tegye a városlakók mindennapjait.”

A Művészet, a kultúra, az örökség megőrzéséért elnevezésű pályázatban kulturális intézményeit és a városi rendezvényeket mutatta be az önkormányzat a Debreceni Virágkarneváltól kezdve, a Campus Fesztiválon át a DESZKA Fesztiválig. Ez a pályázat azzal a konklúzióval zárult, hogy „Debrecen a XXI. század első évtizedére Kelet-Magyarország kulturális központjává vált. Debrecent kihagyni Magyarországon olyan, mintha Rómában nem látogatnánk meg a Vatikánt.”