tatabanyaA Nemzetgazdasági Minisztérium döntése alapján 344 millió forint támogatásban részesült a komárom-esztergom megyei önkormányzat konzorciumi partnereivel, a kormányhivatallal és a megyei területfejlesztési kft.-vel közösen megvalósítandó foglalkoztatási projektje.

A "Megyei szintű foglalkoztatási megállapodások, foglalkoztatási-gazdaságfejlesztési együttműködések" című pályázati felhívásra benyújtott támogatási kérelem pozitív elbírálásának köszönhetően augusztus 1-től egy nagyszabású, képzést és foglalkoztatást is elősegítő program valósul meg, amely 2018. október 31-ig tart. A projekt során, a teljes futamidő alatt 223 hátrányos helyzetű álláskeresőt vonnak be különféle munkaerő-piaci programokba, közülük 97 álláshoz jutását segítik elő, valamint hatvannégyüknek a tartós foglalkoztatás lehetőségeit is megteremtik. Jelen projekt szoros együttműködésben valósul meg Tatabánya foglalkoztatási paktumával.

A projekt keretében paktumszervezet is alakul, amely segíti a program szakmai megvalósítását, és hosszú távon fóruma a megye foglalkoztatási, munkaerő-gazdálkodási helyzetének kérdéseivel foglalkozó szervezeteknek is. A testületben a projektgazda és konzorciumi partnerei mellett helyet kap többek között a megyei jogú város önkormányzata, települési önkormányzatok, a munkaadói és munkavállalói, valamint gazdasági érdekképviseletek, a szakképző intézmények, civil- és nonprofit szervezetek, valamint a munkaerő-piaci szolgáltatást nyújtó nonprofit szervezetek képviselői is.

A megvalósítása során elkészül a megyei gazdaság- és foglalkoztatás fejlesztési stratégia és akció terve, majd erre alapozottan képzési és foglalkoztatási programok indulnak. Mind a képzés, mind a foglalkoztatás helyi munkaerő-piaci igényeket szolgál. A projekt gerincét a minimum 6, maximum 24 hónapos támogatott foglalkoztatások jelentik, amikor a munkáltatók az általuk alkalmazott „dolgozókért” – továbbfoglalkoztatási kötelezettség mellett – bértámogatásban részesülnek. A képzési programok kialakításánál a konkrét munkáltatói igények döntenek, ezért már az érintett személyek kiválasztási folyamatába bevonják a munkaadót. A projektben munkaerő-piaci szolgáltatásokkal is segítik a munkavállalók elhelyezkedését. A megvalósítás során felmérik szűkebb hazánk gazdaságfejlesztésre alkalmas területei.