Almát akarna adni Budakalász önkormányzata a helyi iskolásoknak. Egyelőre azonban ez akadályokba ütközik, állításuk szerint a Klik miatt nem tudják megtenni.

A BudaPestkörnyeke.hu vette észre Budakalász honlapján, hogy a település 31 láda almát adna a helyi iskolásoknak, de nem várt akadályokba ütközött.

Az iskoláknak ugyanis engedélyt kellett kérniük erre a Váci Tankerületi Központ vezetőjétől. A több körös egyeztetés után a három iskolának végül egyetlen közös engedélykérelmet kellett beküldenie ahhoz, hogy a gyerekek hozzájussanak az ingyenesen átadott almához.

A budakalasz.hu azt írja, hogy „ez hetekkel ezelőtt megtörtént, de az almaengedély a mai napig nem született meg”.

A budakalászi önkormányzat értesülése szerint a tankerület úgy értékelte, hogy ebben a kérdésben felsőbb szintről kell jóváhagyást kérniük az engedély kiadására.

Az önkormányzat almáinak elfogadása ügyében az állami iskolafenntartó Klebelsberg Központ elnöke dönthet.

Mindenesetre az almákat már megvették, ugyanis az iskolai konyhákat a város üzemelteti, így az almát akár ki is lehetne oda szállítani, de a konyhás nénik csak az állami iskolafenntartó központ engedélye után kezdhetik kiosztani. A lényeg, hogy egyelőre alma az alma a budakalászi gyerekeknek.

(Infostart.hu)