12A tavaly bekövetkezett integráció után a főváros XII. Kerületi Hivatala a 99 fő feletti, közepes hivatalok kategóriájába lépett, a feladatokat jelenleg 117 fő látja el – közölte a Rádió Orienten Herczeg Julianna, a XII. Kerületi Hivatal vezetője.

A XII. kerület sűrűn lakott, a legutóbbi népszámlálási adatok szerint a lakosságszáma 58 417 fő. Az itt élők magas igényeket támasztanak a kerületi hivatallal szemben ‒ mutatott rá a szakember.

A 99 fő alatti hivatalok létszámuk alapján kis hivataloknak minősülnek. Ebbe a kategóriába tartozott a XII. Kerületi Hivatal is. A tavalyi integráció következtében a 99 fő feletti közepes hivatalok kategóriájába lépett, a munkatársak létszáma 117 főre gyarapodott. A jelentős létszámnövekedés (64 fő) a Műszaki Engedélyezési Főosztály integrálásából adódott – mutatott rá Herczeg Julianna.

A hivatali klasszikus igazgatási hatáskörök sajátos műszaki engedélyezési hatáskörökkel egészültek ki, ezért a 64 munkatársból 40-en műszaki diplomával rendelkeznek. A hivatalvezető hangsúlyozta, hogy a Főosztály illetékességi területe egyes hatáskörökben túlnyúlik a főváros területén, kiterjed Pest megyére, valamint Ercsi város közigazgatási területéből a Százhalombattai Dunai Finomító területére is. A hatáskörökből adódó feladatokat a Műszaki Biztonsági Osztály, a Villamosenergiaipari Osztály, a Mechanikai és Közüzemi Fogyasztásmérő Hitelesítések Osztálya és a Folyadékmechanikai Hitelesítések Osztálya látja el.

Az elmúlt évben 6900 mérleget és 5800 hőmennyiségmérőt hitelesítettek a munkatársak, emellett az ipari létesítmények műszaki-biztonsági felügyeletét is ellátták – emelte ki.A XII. Kerületi Hivatal vezetője hozzátette, hogy a kollégáka MOL-nál nyomástartó berendezéseket és tárolótartályokat, gyógyszergyárakat és üzemanyag töltőállomások veszélyes berendezésit, valamint a személy- és a teherfelvonókat is ellenőrzik.

A Műszaki Engedélyezési Főosztály mellett a Hatósági Főosztályon is jelentkeztek új feladatok a tavalyi évben. Fogyasztóvédelmi hatáskörben a munkatársak leggyakrabban az általános kereskedelmi feltételek meglétét ellenőrizték. Emellett gyakran vizsgálták az ár-egységár feltüntetést, a vállalkozások panaszkezelését, a fogyasztók részére szolgáló tájékoztatási kötelezettségük megtartását, a fogyasztók minőségi kifogásainak intézését, valamint eljártak fiatalkorúak alkoholtartalmú itallal, dohánytermékkel történő kiszolgálása, fiatalkorúak részére szexuális termék értékesítése esetén is – zárta szavait a szakember.