kapuvárKapuváron nincs olyan intézmény, amely az utóbbi négy-öt évben ne kapott volna az önkormányzattól milliókat arra, hogy környezetszennyező kazánjait napelemekre cserélje, szellős nyílászáróit jól szigetelő modern ablakokra, ajtókra.

A város tudatos zöldpolitika alapján építi át a közszolgálatban álló infrastruktúrát, ami rövidesen a lakossági szektorban és az ipari szférában is visszaköszön.

A fejlesztések, amellett, hogy ökológiailag fenntarthatóak, a város számára kifizetődő beruházások is, hisz az az önerő, amit a nyertes pályázatokhoz az önkormányzatnak kellett előteremtenie egy-két fűtési szezon alatt megtérül.

„Kapuvár úgy fog modern, komfortos és jól élhető várossá válni, hogy közben környezetterhelését csökkenti. Sőt, a felnövekvő generáció számára a környezettudatosság a napi, környezeti tapasztalatból, nem tankönyvek száraz tananyagából lesz magától értetődő, ami nagyobb beruházás a jövőbe, mint a gyakorlati szinten szintén hasznos sok száz négyzetméter napelem”- mondta a Kisalföldnek a rábaközi gyökerekkel rendelkező vidékfejlesztési szakértő, Hutflesz Mihály.

A cikk itt folytatódik