alairoNagykanizsa önkormányzata üzletrész-átruházási szerződést írt alá a Saubermacher-Magyarország (S-M) Szolgáltató Kft.-vel a cég kizárólagos tulajdonában álló Saubermacher-Pannonia (S-P) Kft. 100 százalékos üzletrészének megvásárlásáról – közölte a város önkormányzata és az S-M Kft. kedden. A polgármester azt mondta: egy korábban kibocsátott, de még fel nem használt eurókötvény fedezi az üzleti titokként kezelt vételárat –írja a Magyar Nemzet.

A közös közlemény szerint Nagykanizsa önkormányzata lesz a Saubermacher-Pannonia Kft. tulajdonosa – a cég a közeljövőben a nevét is megváltoztatja –; a vételárat nem közölték. A tranzakcióval a város tulajdonába kerül a közel kétmilliárd forintos árbevételű, Magyarország több pontján is telephellyel rendelkező, 150 főt foglalkoztató hulladékgazdálkodási cég, amely több mint 100 településen végez közszolgáltatási tevékenységet. A tulajdonjog átszállásáig a S-P Kft. irányítását az önkormányzat által, valamint az S-M Kft. által delegált egy-egy ügyvezető látja el – olvasható a közleményben.

Honlapja szerint az osztrák családi tulajdonú Saubermacher Dienstleistung AG kilenc országban több mint 40 érdekeltséggel rendelkezik, egyike Közép-Európa legjelentősebb hulladékkezelő vállalatainak. Magyarországi cégét 1991-ben alapította, a nagykanizsai székhelyű S-P Kft.-t 19 évvel ezelőtt hozta létre.

Cseresnyés Péter polgármester (Fidesz–KDNP) elmondta: 4-5 hónapos intenzív tárgyalás előzte meg a vásárlást, amelyről végül múlt csütörtökön zárt ajtók mögött, rendkívüli közgyűlésen döntöttek. A vételárat a volt osztrák tulajdonossal történt megállapodás miatt nem kívánta közölni, csupán annyit árult el, hogy a beruházást a város által két éve lekötött, de fel nem használt euróalapú kötvényből finanszírozzák.

A polgármester hangsúlyozta: a város egy jól működő, nyereséget termelő céget vásárolt meg, és arra is tekintettel volt, hogy a hulladéktörvény változása miatt 150 munkahelyet tudtak megtartani. Hozzátette, hogy a cég továbbra is ellátja a több mint 100 településen eddig is végzett hulladékkezelési szolgáltatásait. Az önkormányzati kézbe került vállalkozás irányításával ideiglenesen Horváth Balázst, az S-P Kft. idén nyáron leváltott ügyvezetőjét bízták meg, de a vezetői pozíciókat a későbbiekben pályáztatni kívánják – mondta még el Cseresnyés Péter.