kisberA Kisbéri Járási Hivatal nagy figyelmet fordít az önkormányzatokkal való folyamatos kapcsolattartásra – emelte ki a Rádió Orienten Bozori Zsuzsanna. A hivatalvezető elmondta, minden évben járási napot szerveznek, ahová meghívják a járás településeit.

A Komárom-Esztergom megye délnyugati határánál fekvő kisbéri járás szervezeti felépítését tekintve ugyan kisebb a többinél, hiszen csak négy osztállyal működik, de a szervezeti átalakításokat követően „megörökölték” Komáromból az Élelmiszerlánc-biztonsági és Állategészségügyi Osztályt - ismertette Bozori Zsuzsanna hivatalvezető.

A hivatal az elmúlt évben költözött új épületbe, így az osztályok egy helyen dolgozhatnak, szervezetileg, a hatásköröket tekintve pedig januárban várható további átalakulás – számolt be róla a szakember.

A nyáron bevezetett életpályamodellel járó első körös bérrendezés mind a 38 dolgozójukat érintette, és az előzetesen vázoltaknak megfelelően a középfokú végzettségűek fizetésének emelkedése magasabb volt, mint a felsőoktatási diplomával rendelkezőké.

A kisbéri járási hivatal is nagy figyelmet fordít az önkormányzatokkal való folyamatos kapcsolattartásra, minden évben járási napot szerveznek, ahová meghívják a járás településeit, vezetőket, testületi tagokat, polgármestereket és természetesen a polgárokat is – tájékoztatott a hivatalvezető. Hozzátette, az eseményen bemutatkoznak helyi amatőr csapatok és emellett főzőversenyt és sportrendezvényeket is szerveznek.