harkany0Bár a város rossz anyagi helyzetére való tekintettel a szemétszállítási kedvezményt eltörölték, Tiffán Zsoltnak a képviselő-testület megszavazta, hogy ingyen használhassa a városi húsz személyes kisbuszt – írja a hvg.hu.

Ingyen használhatja Harkány város húsz személyes kisbuszát Tiffán Zsolt, a térség országgyűlési képviselője, miután decemberben a kizárólag fideszes tagokból álló helyi képviselő-testület megszavazta a polgármester erről szóló előterjesztését- adta hírül az RTL Klub.

Tiffán elvileg azért használhatja a kisbuszt, hogy könnyebben lobbizhasson a városért, de maga a képviselő nem akart ezzel kapcsolatban nyilatkozni a csatornának.

A harkányi képvisellő-testület döntése szerint Tiffán évi 5 ezer kilométert tehet meg ingyen a kisbusszal, annak ellenére, hogy parlamenti képviselőként havi 452 liter benzint egyébként is finanszíroz neki az állam.

Harkányban egyébként a város 200 millió forintos adósságára hivatkozva éppen a napokban törölték el a még az önkormányzati választások előtt bevezetett szemétdíj-kedvezményt, amelyről szeptemberben döntöttek. Eszerint a 75 év felettieknek egyáltalán nem kellett fizetni a szemétszállításért, 65 év felett 50 százalékos kedvezmény, minden más harkányinak pedig 10 százalékos csökkentés járt.

A város a rossz anyagi helyzete miatt ezt most eltörölte, újra teljes árat kell fizetni a szemétdíjért.