Aláírták a felek a vállalkozói szerződést, így két hét múlva elindulhatnak a munkálatok a siófoki Galerius fürdő fejlesztésén írja a Magyar Építők. A felújítás közbeszerzését közös ajánlattevőként a székesfehérvári Fehérép építőipari Kft. és a budapesti Fürdőpark vízgépészeti Kft. nyerte.

A beruházás a következő egy évben valósulhat meg, és tervezett költsége 1,8 milliárd forint, amiből 900 millió forintot állami turisztikai pályázaton nyert el a fürdőt üzemeltető önkormányzati Kft., a költségek másik felét pedig a Kft. és a város állja.

Az aláíráskor a felek kiemelték, hogy a munkaterületet 15 napon belül át kell adni a fejlesztőnek, hogy elindulhasson a kivitelezés. A 2006-ban megnyitott élményfürdőt 2021 júniusában kellett bezárni műszaki problémák és balesetveszély miatt, a jövője pedig 2022 végig kérdéses volt.