varoshazaterÖsszesen 19 pályamű érkezett be a vonatkozó pályázatra, amiket egy szakmai bírálóbizottság értékelt. Már meg is van a győztes.

A Fővárosi Önkormányzat évtizedes adóssága, és egyben a főváros vezetésének egyik legfontosabb választási ígérete, hogy a Városháza előtti elzárt, jelenleg parkolóként használt területen Budapest új, zöld főterét alakítsa ki – írja a témában kiadott pénteki sajtóközlemény.

Ebben arról is írtak, hogy a tervpályázat iránt nagy érdeklődés mutatkozott: összesen 19 pályamű érkezett, melyeket a tájépítész, építész és városépítész szakma elismert szakembereiből álló bírálóbizottság értékelt, és választotta ki a díjazott terveket. Azt, hogy politikai oldalaktól függetlenül valójában közösek a célok, mi sem bizonyítja egyértelműbben, mint hogy az V. kerület, Belváros-Lipótváros Önkormányzata, valamint a Miniszterelnökség is delegált szakértőt – írták.

A tervpályázat bírálóbizottsága az összes beérkezett pályaművet részletesen értékelte, majd konszenzussal döntött a díjazott és megvételben részesült pályaművek sorrendjéről. Az első helyezett a Lépték-Terv Tájépítész Iroda pályaműve lett. A közlemény szerint ez a pályamű minden tekintetben alkalmas arra, hogy betöltse azt a szerepet, amit Budapest új főterének tudnia kell: ikonikus, szinte az űrből is felismerhető terv, amely a zöldfelületet állítja a tér középpontjába, és szervesen kapcsolódik a szomszédos terekhez, megőrzi a meglévő fákat – mondta a pályaműről Kerpel-Fronius Gábor főpolgármester-helyettes.

A győztes iroda 4 millió forintos díjat, valamint a park továbbtervezésének lehetőségét nyerte el a tervpályázaton.

Mi jön most?

A tervpályázaton nyertes pályázóval a Fővárosi Önkormányzat hirdetmény nélküli tárgyalásos eljárást fog lefolytatni az engedélyezési és kivitelezési tervek elkészítésére vonatkozóan. A tervek elkészítését és az engedélyek megszerzését követően kerül sor a Városháza Park megvalósítására.

Az új Városháza Parkot a tervek szerint 2024-ben vehetik birtokba a budapestiek, addigra a Városháza Károly körúti homlokzatának felújítása, és a Merlin épülete is elkészül – írták a közleményben.

(HVG.hu)