velencAz Állami Számvevőszék szerint mintegy félmilliárd forintos kötvénykibocsátást, illetve ingatlanértékesítést tervez a velencei önkormányzat, hogy be tudja fejezni a Velencei-tó kapuja elnevezésű nagyberuházást – írja a Magyar Hírlap.

Továbbra is áll a csaknem négy évvel ezelőtt bejelentett, a Velencei-tó kapuja elnevezésű, a civilek tiltakozását kiváltó projekt. Az előző ciklusban kiemelt jelentőségűvé minősített, 1,58 milliárd forint vissza nem térítendő uniós támogatással megvalósítandó beruházás része lenne többek között egy homokos partszakasz, illetve egy részben fedett, klimatizált korzó és pláza is. A Fejér Megyei Főügyészség azonban több feljelentés alapján nyomoz, egyelőre ismeretlen tettes ellen hűtlen kezelés gyanújával. Ezt az eljárást – a tényállás teljes körű felderítése érdekében – a minap három hónappal, július 23-ig hosszabbította meg a vádhatóság. A nyomozást fokozott ügyészi felügyelet mellett a Komárom-Esztergom Megyei Rendőr-főkapitányság folytatja le.

Emlékezetes, a város formálisan független, valójában baloldali többségű képviselő-testülete október 11-i ülésén felbontotta a projekt – időközben felszámolás alá került – kivitelezőjével kötött vállalkozói szerződést, és ismeretlen tettes ellen büntetőfeljelentést tett. 

L. Simon László, a térség fideszes országgyűlési képviselője tavaly november 5-én szintén feljelentést tett a nagyberuházás ügyében, hűtlen kezelés gyanújával. Megkeresésünkre a politikus azt mondta, a félbehagyott munkálatok miatt továbbra is áldatlan állapotok vannak a tó mellett.

Az Állami Számvevőszék Velence gazdálkodásáról készített vizsgálata szerint a kiadások finanszírozási kockázatát növeli a kivitelezővel kötött szerződés felmondása miatt az állagmegóvással és folytatással kapcsolatos többletkiadás, továbbá a kivitelezőnek adott, el nem számolt 382 millió forint beruházási előleg megtérülésének bizonytalansága. „Az önkormányzat köteles az el nem számolt előlegből a hazai és uniós támogatásból finanszírozott 249,6 millió forintot visszafizetni. A projekt befejezéséhez szükséges források pótlását ingatlanértékesítésből tervezik, az ingatlan­piaci kereslet csökkenése miatt az értékesítések lebonyolításáig ötszázmillió forint összegben kötvénykibocsátást terveznek” – írták a számvevők.

Hirdetés