busz kaposvarTovábbi, Kaposvárhoz köthető hírességek portréi kerülhetnek fel a város közelmúltban forgalomba helyezett új, környezetbarát helyi járatú autóbuszaira egy szavazássorozat eredményeként.

A kaposváriak az első szavazás keretében a kaposvardont.hu oldalon február 15-ig határozhatnak arról, hogy tíz, a városhoz köthető személyiség közül ki az az öt, akinek arcképét szívesen látnák egy-egy jármű oldalán - írta a polgármesteri hivatal az MTI-hez eljuttatott tájékoztató anyagában. Szerepel a listán Esterházy Pál herceg, a Rákóczi-szabadságharc után csaknem elpusztult Kaposvár újratelepítője, Kopits János szobrászművész, a főtéri Kossuth-szobor készítője, Pongrácz Károly, a város legrégebbi középiskolája, a mai Táncsics gimnázium egykori igazgatója, Rigó Jancsi, a somogyi megyeszékhelyen éveken át muzsikáló cigányprímás és Németh István, Kaposvár „városfejlesztőnek” nevezett 20. század eleji polgármestere.

Lehet szavazni Avar István erdélyi származású válogatott labdarúgóra, Merényi György zenepedagógusra, a Liszt Ferenc Zeneiskola néhai igazgatójára, Takáts Gyula Kossuth-díjas költőre, Kaposvár kulturális-irodalmi életének egyik meghatározó alakjára, Fekete István íróra, Ujváry Ferencre, a 19. század végének jeles egyház- és városfejlesztő plébánosára is. De olyan személyt is meg lehet nevezni, aki nem szerepel a listán. A legtöbb szavazatot kapó jelöltre a következő szavazás alkalmával lehet voksolni.

A polgármesteri hivatal felidézte, hogy az első buszoknak a járműpark tavaly novemberi átadásakor „adtak új arcot” Rippl-Rónai József festőművész, Guba Sándor, a városi mezőgazdasági főiskola megalapítója, Vétek György, Kaposvár egykori polgármestere, Kaposi Mór kórházalapító és Csík Ferenc olimpiai bajnok úszó képmásával, és már akkor bejelentették, hogy a többi 35 névről a városlakók dönthetnek.

A helyi autóbuszpark környezetkímélő, sűrítettföldgáz-üzemű (CNG) járművekre cserélésével Magyarországon elsőként a somogyi megyeszékhelyen valósult meg egy teljes flotta európai normák szerinti megújítása. Szita Károly, Kaposvár polgármestere az átadáskor hangsúlyozta: a világ legfejlettebb buszait hozták el Kaposvárra.