hatvan_varoshazaA hatvani önkormányzat egy ösztöndíjprogram keretében félévenként 125 ezer forinttal támogatja az első diploma megszerzését. Ennek az a feltétele, hogy a támogatott annyi ideig dolgozzon az oklevél megszerzése után a városban, amennyi ideig igénybe vette az ösztöndíjat.

Az önkormányzat egyelőre 25 jelentkező számára felhasználható keretet különített el a költségvetésben – tájékoztatta a település polgármestere, Szabó Zsolt az MTI-t. A támogatás odaítéléséről egy kuratórium dönt.

A nyerteseknek tíz év áll rendelkezésükre ahhoz, hogy a városban dolgozva teljesítsék a folyósítás feltételeit. A diákok szeptember végéig pályázhatnak az ösztöndíj megszerzésére, a jelenlegi keret indokolt esetben tovább bővíthető - mondta Szabó Zsolt.