veradNyolc éve kezdeményezte az önkormányzat, hogy az önkéntes véradók strandbelépőt kaphassanak. Az ötlethez később a Hungerit Zrt. is csatlakozott, a cég a saját termékeikre beváltható kupont ajándékoz nekik - írja a délmagyar.hu.

Idén 6000 fürdőjegyet adnak az önkénteseknek, ezeket jelképesen egy sajtótájékoztatón adták át a szentesi kórház véradó állomásán. Szirbik Imre polgármester kiemelte, hogy a véradásnak köszönhetően javul az emberek gyógyulási esélye. Az intézmény életében elengedhetetlen, hogy mindig elegendő vérkészítmény álljon a rendelkezésükre, jelentette ki Kalmár Mihály, a kórház főigazgatója. A Szegedi Regionális Vérellátó Központ igazgatója, Szekeres Veronika a dicséretes szentesi véradó aktivitásról, Sasvári Krisztina, a Vöröskereszt megyei igazgatója az országban ritkaságszámba menő összefogásról, Korda János, a baromfifeldolgozó cég gazdasági igazgatója pedig a kiemelkedő szervezettségről szólt.