vasarszA szövetséget Debrecen és kilenc másik város, valamint a megyei önkormányzat együtt alapíthatja meg.

A Hajdú-Bihar Megyei Önkormányzat, további tíz hazai települési önkormányzat, köztük Debrecen önkormányzata kezdeményezte a Hajdú-Bihar Megyei Vásárszövetség felállítását annak érdekében, hogy a Kárpát-medencében megtalálható gazdag kulturális és szellemi örökséget, valamint a hagyományokat megismertesse és népszerűsítse.

A Vásárszövetség létrehozására irányuló együttműködési szándéknyilatkozat aláírását követően a Hajdú-Bihar Megyei Önkormányzat elkészítette a Vásárszövetség alapszabályának tervezetét.

Kőszeghy Csanád Ábel, a pénzügyi bizottság jobbikos elnöke elmondta:

Eddig is voltak vásárok a megyei településeken, viszont nem volt egységes megjelenítése a helyi értéktárakban szereplő értékeknek, népi kulturális termékeknek. Ezen kívánunk változtatni.

Ha a közgyűlés elfogadja a javaslatot, akkor Debrecen és kilenc másik város, valamint a megyei önkormányzat együtt alapíthatja meg a szövetséget. Már öt határon túli település is jelezte, hogy együttműködő partnerként csatlakozni fog a helyi értékek népszerűsítését célzó összefogáshoz. A tagdíj évi 50 ezer forint lesz.

(dehir.hu, fotó: dehir.hu)